Padangos mototechnikai: keturračiams, skuteriams, motokrosui ir kartingų nuomai

Motociklų padangos.

Padangos motociklams ir keturračiams motociklams

Padangos motoroleriams

Padangos motociklų krosui

Padangos nuomojamiems kartingams

Padangos žaislinėms transporto priemonėms

Padangos motociklams ir keturračiams motociklams Padangos
motoroleriams
Padangos motociklų krosui Padangos nuomojamiems kartingams Padangos žaislinėms transporto priemonėms

Padangos motociklams ir keturračiams motociklams

Bekelės padangos keturračiams motociklams

Tai – pačios populiariausios keturračių motociklų padangos. Nauji bekelės keturračiai motociklai parduodami su taip vadinamomis „gamyklinėmis“ padangomis, kurios paprastai netenkina savininkų poreikių. Šių padangų išorinis skersmuo paprastai sudaro 25 colius (63,5 cm) ir yra „be jokio“ protektoriaus. Žinoma, tam tikras protektoriaus raštas yra, tačiau keturračio motociklo gamintojas siekia, kad protektorius būtų universalus, tinkamas važiuoti ir bekele, ir keliu... Toks universalumas patinka ne visiems, todėl daugelis įsigiję keturratį motociklą nori tuoj pat pakeisti padangas.

Kokie galimi tokio keitimo variantai? Pirmasis – pasilikti 25 col. padangas, tačiau pasirinkti specializuotą, bekelei pritaikytą protektoriaus raštą. Tai tikrai padidins kitaip nepatobulinto keturračio motociklo gebėjimą važiuoti bekele. Dar veiksmingiau – sumontuoti 26 col. (66 cm) padangas. Su tokiomis padangomis keturratis motociklas atrodo visu tūkstančiu doleriu gražesnis, jau nekalbant apie išaugusį funkcionalumą. Siūlomi padangų variantai: „Kenda K299“, „K592 BEARCLAW EVO“, „Deestone D-932“ ir „D-936 Deestone“.

Jei kalbėtume apie kitą etapą, tai būtų 27 colių (68,6 cm) skersmens keturračių motociklų padangos. Tokių motociklų savininkai paprastai atlieka ir tam tikrą pakabos puošybą, keturračiame motocikle įtaiso suktuvus, navigaciją ir kitokius „žaisliukus suaugusiesiems“. Tokia transporto priemonė jau tinkamai paruošta bekelės šturmui. Kraštutinių pažiūrų keturračių motociklų savininkai, kurie paprastai dalyvauja bekelės varžybose, eina iki galo – t. y. savo galingus motociklus aprūpina didžiausiais leidžiamais ratais, net 28 colių (71,1 cm) skersmens. Jie taip pat gerokai pertvarko ir savo „monstro“ važiuoklę. Tokio ekstremalaus pertvarkymo pavyzdį galite peržiūrėti, spustelėję čia. Galimi modeliai: „K592 BEARCLAW EVO“, „Deestone D-932“ ir „D-936 Deestone“.

Keturračių motociklų padangos važiavimui keliais

Siekdami paprastumo į važiavimui keliais skirtų padangų kategoriją įtraukėme padangas lygesniu protektoriumi, skirtas važiavimui keliais su kieta danga, ir sportines keturračių motociklų padangas. Jų ne tiek daug. Šios padangos geriausiai tarnaus tik važiuojant asfaltuotais keliais bei keliais su betonine ir pagerinta tvirta grunto danga. Deja, važiuoti viešaisiais keliais leidžiama ne visiems keturračiams. Dauguma keturračių motociklų laikomi motorinėmis transporto priemonėmis, skirtomis važinėti ne viešaisiais keliais. 

Radialinės keturračių motociklų padangos

Taip, gaminamos ir parduodamos keturračiams motociklams skirtos „STARCO“ radialinės padangos. Jos ne tokios populiarios dėl dviejų priežasčių. Pirma, šias padangas sunkiau pagaminti, todėl jos brangesnės. Antra, šių padangų raštas skirtas važiavimui keliais, o mūsų klientai retai „laksto“ keliais su savo keturračiais motociklais, tad ir radialinės padangos ne tokios paklausios.

Toliau pateiktas keturračių motociklų radialinių ir įstrižinio tipo padangų palyginimas – privalumai ir trūkumai (paspauskite, norėdami peržiūrėti)
Įstrižinio tipo padangų privalumai Įstrižinio tipo padangų trūkumai  Radialinių padangų privalumai  Radialinių padangų trūkumai

Tvirtos šoninės sienelės, atsparumas smūgiams ir pradūrimams šonuose

Lengviau remontuoti

Pigesnės

Didesnis stabilumas važiuojant per duobes dėl standesnių sienelių

Patvarios

Puikiai tinka perkrovos sąlygoms ir vilkimo režimui

Mažesnis sąlyčio plotas

Padangai būdingi didesni dinaminiai svyravimui, todėl važiuojant didelių greičiu jį labiau įkaista

Didesnis pasipriešinimas riedėjimui, kuris lemia didesnes kuro sąnaudas

Mažesnė rida

Radialinės padangos padeda lengviau valdyti transporto priemonę ir važiuojant dideliu, ir mažu greičiu, nes dėl elastingų šoninių sienelių jos prisitaiko prie kelio dangos

Dėl konstrukcijos ypatybių ir dėl to, kad jos mažiau įkaista, radialinės padangos paprastai pasižymi didesne rida nei įstrižinio tipo padangos

Mažesnis pasipriešinimas riedėjimui mažina kuri sąnaudas

Važiuoti patogiau

Didesnis sąlyčio plotas

Brangios

Radialinės padangos lengviau praduriamos, nes jų karkase mažiau sluoksnių

Blogiau atlaiko smūgius važiuojant dideliu greičiu

Palyginus nedidelių matmenų padangos gali sverti gana daug


Siūlome įsigyti šių prekės ženklų keturračių motociklų padangas (paspauskite, norėdami peržiūrėti)

Argo, Arctic Cat, ATK, Bombardier/Can Am, Dinli, E-ton, Giovanni, HIGHPER, Honda Powersports, Icebear, Jackel, JetMoto, Kandi, Kasea, Kawasaki, Kazuma USA, KTM, KUMCO, Land Tamer RAV, Max Adventures, Polaris, Suzuki, Yamaha и других.


Siūlome keturračių motociklų padangas „Kenda“ ir „Deestone“.

Padangos motoroleriams

Motorolerių padangos jau daugelį metų įtrauktos į mūsų standartinį asortimentą. „STARCO“ garantuoja šių padangų kokybę.>

Optimalus padangų dydis priklauso nuo motorolerio tipo ir kelių, kuriais ketinate važinėti. Padangų dydžiai gali svyruoti nuo 4 iki 14 colių (10–35,5 cm). Padangų dydžiai labai svarbūs motorolerio valdymui. Mažesnės padangos užtikrina didelį manevringumą, bet nėra skirtos važiavimui dideliu greičiu. Tačiau motoroleriai su mažomis padangomis ir neskirti dideliems greičiams. Paprastai gamintojai siekia kompromiso tarp stabilumo ir valdomumo bei teikia pirmenybę vidutinio dydžio padangoms. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į padangos atsparumą apkrovoms, ypač jei ketinate vežioti keleivį ar krovinį. Apkrovos parametrai nurodyti ant padangos šoninės sienelės.

Motorolerių padangų tipinių dydžių pasirinkimas paprastai ribotas ir ne itin platus, lyginant, pavyzdžiui, su lengvųjų automobilių padangų pasirinkimu. Galimas daiktas, kad jums teks susitaikyti su „gamyklinio“ dydžio padangomis. Gamintojai taip pat nelinkę siūlyti visų protektoriaus raštų kiekvieno dydžio padangoms.

Važiuodami motoroleriu visuomet atminkite, kad motorolerio ratai nepajėgūs atlaikyti didelių duobių ir kelio dangos įtrūkimų.

Siūlome įsigyti šių prekės ženklų motorolerių padangas (paspauskite, norėdami peržiūrėti)

Adly, Aprilia, Bajaj India, Benelli, Beta, Baotian, Buddy, Daelim, Derbi, Garelli, Gilera, Honda, Hyosung, Italjet, Junak, Just, Kidding, Kymco, Lifan, Lohia Machinery Limited, MBK, Modenas, Motowel, Peugeot, PGO Scooters, Piaggio, Peirspeed, Rieju, Qingqi, Sachs, Stella, Suzuki, SYM, Golden Bee, Tao Tao, Tomos, TVS, Vectrix, Vento, Vespa, Yamaha, Yamaha Zongshen, Znen

Siūlome aukštos kokybės motorolerių padangas „Kenda“.

Padangos motociklų krosui

Siūlome populiariausių dydžių motociklų kroso padangas. Tai – kamerinės padangos. Turime ir vaikams skirtų raudonų padangų.

Prieš pirkdami padangas motociklų krosui, atidžiai perskaitykite informaciją apie dydžius (paspauskite, norėdami peržiūrėti)

Netinkamo dydžio motociklų kroso padangos gali sukelti rimtą avariją. Vartojamas dar vienas pavadinimas – „purvyno“ padangos. Visa būtina informacija naudotojui nurodyta ant padangos šoninės sienelės. Išmokę iššifruoti skaičių reikšmes galėsite lengvai išsirinkti motociklų krosui tinkamiausias padangas. Skaičiai reiškia padangos aukštį, plotį ir ratlankio skersmenį.

Padangos žymėjimas skaičiais Galimi variantai: 120/80-ZR-19TL * 120/80-19Z * 120/80-19 * 120/80ZR19TL * 120/90Zx19TL

Žymėjimą aptarsime išsamiau.

Pirmasis skaičius (šiame pavyzdyje 120) – tai padangos plotis milimetrais.

Pažiūrėkime į antrąjį skaičių (80). Jis išreiškia taip vadinamą padangų seriją (t. y. padangos skerspjūvio aukščio ir pločio santykį).

Liko skaičius 19 – tai ratlankio skersmuo coliais.

Motociklų kroso padangų žymėjimas raidėmis ir skaičiais Panagrinėkime tokį pavyzdį – MU90-16B. Antra raidė reiškia disko, kuriam tinka ši padanga, pločio indeksą. Šiuo atveju plotis U yra 2,75–3,5 col. (7–8,9 cm). Kitas vertes galite peržiūrėti čia:

G 1,60–1,85
H 1,60–1,85
J 1,85–2,15
L 1,85–2,15
M 2,15–2,50
N 2,15–2,75
P 2,15–2,75
R 2,15–2,75
S 2,15–2,75
T 2,50–3,00
U 2,75–3,50
V 3,50–4,00

Kitas skaičius motociklų krosui skirtos padangos ženklinime –jau pažįstama padangos serija, t. y. padangos pjūvio aukščio ir pločio santykis, išreikštas procentais. Kita vertė – 16, tai rato, ant kurio montuojama padanga, dydis arba išorinis ratlankio skersmuo.

Tikriausiai jums kyla klausimas, kokias padangas geriausia rinktis motociklų krosui? Vienintelis būdas tai sužinoti – išbandyti jas visas. Vargu, ar tai įmanoma. Galbūt jūsų draugas turi įvairių padangų, paklauskite, ar jis jomis patenkintas. Nueikite į motociklų kroso varžybas, užsukite į „motociklų arklides“ ir pažiūrėkite, kokiomis padangomis važinėja greičiausi varžybų dalyviai. Paklauskite, ar jie patenkinti padangomis. Tik reikia pasirinkti tokiems pokalbiams tinkamą laiką – neklauskite prieš pat startą, kai sportininkai turi susikaupti lenktynėms.

Siūlome įsigyti šių prekės ženklų motociklų krosui skirtas padangas (paspauskite, norėdami peržiūrėti)

Honda, Kawasaki, KTM, Suzuki, Yamaha, Aprilia, Benelli, Beta, BMW Motorrad, CCM, Cobra, Demak, Derbi, Gas Gas, GPX Racing, Husaberg, Husqvarna, Maico, Mojo Motorcycles, Notlev, Polini, Pitster Pro, Cagiva, Ossa, Montesa, Stallions, TM, Cannondale

Siūlome labai tvirtas ir kokybiškas motociklų krosui skirtas padangas „Kenda“.

Padangos nuomojamiems kartingams

Padangas nuomojamiems kartingams tiekia įmonės, organizuojančios važiavimą kartingais arba siūlančios kartingų nuomą. Siūlomos trijų kietumo variantų padangos (A pagal Šorą) 62 arba 70. Padangų pasirinkimas priklauso nuo lenktynių rūšies ir trasos dangos būklės. Kuo minkštesnė padanga, tuo geresnis sukibimas, tačiau tuomet ji greičiau susidėvi. Pasirinkus kietesnę padangą, kartingo eksploatacija tampa pigesne, bet mažėja sukibimas su kelio paviršiumi. Naudotojas gali pats nuspręsti, kuriai iš šių savybių teikti pirmenybę. Taip pat galima rinktis padangos savybių kompromisą – vidutinio dydžio padangas (62 A). Nuomojamiems kartingams siūlome „Kenda“ padangas.

Padangos žaislinėms transporto priemonėms

Tam tikrų tipų žaislinėse transporto priemonėse naudojamos pneumatinės padangos. Tokiu atveju siūlome „Kenda“ padangas.

Įsigyti padangas keturračiams motociklams, motoroleriams, motociklų krosui, nuomojamiems kartingams ir kitas motociklų padangas su pristatymu į šiuos miestus (paspauskite, norėdami peržiūrėti).

Akmenė, Alytus, Anykščiai, Ariogala, Baltoji Vokė, Birštonas, Biržai, Daugai, Druskininkai, Dūkštas, Dusetos, Eišiškės, Elektrėnai, Ežerėlis, Gargždai, Garliava, Gelgaudiškis, Grigiškės, Ignalina, Jieznas, Jonava, Joniškėlis, Joniškis, Jurbarkas, Kaišiadorys, Kalvarija, Kaunas, Kavarskas, Kazlų, Rūda, Kėdainiai, Kelmė, Kybartai, Klaipėda, Kretinga, Kudirkos Naumiestis, Kupiškis, Kuršėnai, Lazdijai, Lentvaris, Linkuva, Marijampolė, Mažeikiai, Molėtai, Naujoji Akmenė, Nemenčinė, Neringa, Obeliai, Pabradė, Pagėgiai, Pakruojis, Palanga, Pandėlys, Panemunė, Panevėžys, Pasvalys, Plungė, Priekulė, Prienai, Radviliškis, Ramygala, Raseiniai, Rietavas, Rokiškis, Rūdiškės, Salantai, Seda, Simnas, Skaudvilė, Skuodas, Smalininkai, Subačius, Šakiai, Šalčininkai, Šeduva, Šiauliai, Šilalė, Šilutė, Širvintos, Švenčionėliai, Švenčionys, Tauragė, Telšiai, Tytuvėnai, Trakai, Troškūnai, Ukmergė, Utena, Užventis, Vabalninkas, Varėna, Varniai, Veisiejai, Venta, Viekšniai, Vievis, Vilkaviškis, Vilkija, Vilnius, Virbalis, Visaginas, Zarasai, Žagarė, Žiežmariai