TRAKTORIŲ PADANGOS

Kokių esama traktorių padangų protektorių raštų?

Kaip žinia, kiekvienas gamintojas savarankiškai sprendžia, kokius raštus naudoti savo presformose, tačiau visi raštų tipai išsitenka keliuose standartiniuose variantuose, pasirenkamuose atsižvelgus į padangų paskirtį. Apžvelgsime tokių standartinių variantų, galiojančių traktorių padangoms, pavyzdžius.

Padangos užpakaliniams/varantiesiems traktorių ratams

Protektoriaus raštas R1 ir R1W.

Padangos žemės ūkio traktoriams

 

Kiti žinomi šio padangų protektoriaus rašto pavadinimai yra „Traktoriaus“ arba „Eglučių” raštas. Šios padangos yra su atvira centrine linija tarp gruntklibių. Padangos yra skirtos žemės ūkio technikai, traktoriams, ekskavatoriniams krautuvams, teleskopiniams krautuvams. R1W protektoriaus rašto padangų (kitas galimas žymėjimas yra R1+) protektorius yra šiek tiek gilesnis, o kontaktinė dėmė – platesnė, todėl šios padangos naudojamos važiuoti plentu ir šlapia kelio danga

Protektoriaus raštas R2

Šio gilaus protektoriaus rašto padangos yra skirtos žemės ūkio traktoriams

Dažnai naudojamos technikai, skirtai apdoroti ryžių ir nendrių laukus, kartais vadinamos „kastuvinėmis” arba „mentinėmis”. Itin gilus protektoriaus raštas R2 yra sukurtas specialiai vandeniu užlietoms ir riebioms dirvoms.

Protektoriaus raštas R3

Flotacinės padangos, skirtos pramoniniams traktoriams. 


Šio tipo raštas vadinamas „Kaladėlių“ formos. Šios padangos sumažina poveikį gruntui ir minkštiems paviršiams, pvz., žolei arba smėliui. Šių padangų sukibimas nėra pats geriausias, tačiau jos užtikrina komfortą ir atsparumą dėvėjimuisi eksploatuojant kelių sąlygomis.

Protektoriaus raštas R4

Padangos su plačiais gruntkibiais, skirtos pramoniniams traktoriams

Itin populiarios pramoninės paskirties padangų grupėje. Be to, naudojamos bekelės transporto priemonėms. Panašiai kaip ir R1 protektoriaus rašto atveju, šios padangos yra su galingais gruntkibiais, tačiau skiriasi tuo, kad gruntkibiai dengia centrinę protektoriaus takelio dalį. Šio protektoriaus rašto padangos buvo sukurtos siekiant kompromisinio varianto, skirto tiek eksploatuoti kelio sąlygomis, tiek ant akmenuoto paviršiaus.

Padangos priekiniams traktorių ratams

Protektoriaus raštai F2 ir F2M

Padangos skirtos priekiniams žemės ūkio traktorių ratams

Padangos su išilgine briauna montuojamos ant traktorių užpakalinių varančiųjų ratų priekinės ašies, taip pat tinka prikabinamajai žemės ūkio technikai. Padangos gali būti su trimis, keturiomis arba penkiomis briaunomis. Išorinės briaunos gali būti su įkartomis arba gruntkibiais, kurie yra skirti sukibimo ir savaiminio valymosi savybėms gerinti.

Protektoriaus raštas F3

Padangos skirtos priekiniams pramoniniams ratams

Palyginti su įprastomis padangomis su briaunomis, šių padangų profilis yra plokštesnis. Padangos ypač tinka važiuoti plentu ir kietais paviršiais. Kartais pečių zonoje gali būti įtaisyti gruntkibiai arba zigzaginės išilginės briaunos. Šias padangas lengva supainioti su I-1 rašto padangomis, skirtomis priekaboms.

Žemės ūkio priekabos ir prikabinamoji technika

Protektoriaus raštas I-1 prikabinamajai technikai


Vadinamosios „daugiabriaunės padangos” naudojamos žemės ūkio paskirties prikabinamajai technikai ir priekaboms. Šios universalios (pritaikytos visiems sezonams) padangos pasižymi puikiomis flotacinėmis savybėmis ir didele keliamąja galia esant žemam slėgiui.

Didelio sukibimo padangos prikabinamajai technikai

Šios padangos primena R1 arba R4 tipo traktorių padangas, tačiau skirtos naudoti žemės ūkio ir pramoninės paskirties technikos varantiesiems ratams.

Flotacinės padangos prikabinamajai technikai 

Šios padangos specialiai sukurtos sumažinti poveikį dirvai. Padangos atlaiko dideles apkrovas esant nedideliam vidiniam slėgiui. Naudojamos traktorių priekaboms ir prikabinamajai technikai.

Flotacinės kito transporto padangos 

Šios padangos užtikrina stabilumą ir puikias eksploatacines savybes važiuojant keliais, be to, pasižymi puikiomis flotacinėmis ir sukibimo savybėmis važiuojant dirbamais laukais.
Paprastai šios padangos yra pranašesnės už kitas žemės ūkio priekaboms skirtas padangas.