Siaurų ratų sistemos tarpueiliais auginamoms kultūroms įdirbti

Siaurų ratų sistemos tarpueiliais auginamoms kultūroms įdirbti

Vienas svarbiausių traktoriaus konstrukcijos elementų, skirtų variklio galiai transformuoti į traukos jėgą, yra ratai. Nuo jų priklauso derliaus gausa. Ypač svarbu naudoti tinkamus ratus, įdirbant tarpueiliais auginamas kultūras.

Iš daugybės rinkoje siūlomų sistemų STARCO GS siaurų ratų su ratlankiais ir sąvaržomis sistema yra patvariausia ir patikimiausia.

STARCO GS (Šveicarija) ratlankiai ir ВКТ (Indija) padangos leidžia užtikrinti aukštą siaurų ratų kokybę už patrauklią kainą.

Siaurus ratus traktoriai naudoja, kai įdirbamos šios kultūros:

cukriniai runkeliai

- cukriniai runkeliai (45, 50, 56 cm tarpueiliai)

kukurūzai ir saulėgrąžos

- kukurūzai ir saulėgrąžos (45, 60, 70 ir 75 cm tarpueiliai)

bulvės

- bulvės (70, 75, 90 cm tarpueiliai)

Jeigu traktorius eksploatuojamas tik su vidiniais siaurais ratais, pastarieji palieka gilias provėžas ir labai sutankina dirvą šaknų sistemos zonoje. Dėl šios priežasties sumažėja derlingumas. Sudvejintų siaurų ratų sistemos, skirtos tarpueiliams įdirbti, leidžia paskirstyti traktoriaus masę ne 4, o 6 arba 8 ratams, todėl ratų sukibimo su dirvą plotas atitinkamai padidėja, spaudimas dirvai sumažėja.

Tokiu būdu ženkliai sumažėja poveikis augalų šaknų sistemai, neprarandamas derlius ir taupomi degalai. Be to, jeigu traktorius eksploatuojamas su 4 vidiniais ratais siauros vėžės sąlygomis, sumažėja traktoriaus stabilumas, todėl staigaus manevravimo atveju traktorius gali apvirsti.

Sudvejintų siaurų ratų sistemos, skirtos tarpueiliams įdirbti, leidžia paskirstyti traktoriaus masę

Pagrindiniai sudvejintų ratų naudojimo privalumai:

- didesnis eigumas ir stabilumas;

- sumažėjus buksavimui, padidėja našumas;

-galimybė greitai sumontuoti arba demontuoti išorinius ratus. Visus 4 ratus galima sumontuoti per 15-20 minučių, išmontuoti – per 5 minutes

- išorinio rato įtvirtinimo patikimumą garantuoja MD-plus sąvaržos (3-6 vnt. priklausomai nuo rato dydžio ir traktoriaus galingumo)

- trumpa sąvaržos trauklė neleidžia sąvaržoms ženkliai pasislinkti net ir tuo atveju, jei įtvirtinimas atsipalaiduoja, todėl išvengiama ratlankio apgadinimo ir savaiminio išorinio rato išsimontavimo.

Siauri sudvejinti ratai padeda išsaugoti dirvos purumą augalų šaknų sistemos zonoje, todėl augalai gerai auga ir džiugina puikiu derliumi.