Pagrindinė sudvejintų ratų paskirtis - traktoriaus traukos jėgos padidinimas, dirbant sunkius darbus. Traukos jėga išauga, padidinus ratų sukibimo su dirva plotą ir sumažinus dirvai tenkantį spaudimą.


Sudvejinti ratai dukart sumažina provėžų gylį ir padidina traktoriaus eigumą bei traukos jėgą, o tai itin svarbu, kai lauko darbai dirbami didelio dirvos drėgnumo sąlygomis.

Mokslininkai padarė išvadą, kad traktoriaus ratai turi įtakos derlingumui. Dirvai apdoroti skirtos sunkiosios technikos važiuoklės sistema sutankina dirvą, dėl to derlingumas sumažėja beveik 30%.

Sudvejinti traktoriaus ratai leidžia sumažinti dirvai tenkantį spaudimą, todėl minėtos dirvos apdorojimo sunkiąja technika pasekmės sumažinamos maksimaliai.

Sudvejinti ratai padidina padangų ir dirvos sukibimo plotą. Teisingai sureguliavus oro slėgį sudvejintų ratų padangose, bendras technikos svoris paskirstomas didesniam plotui. To pasekoje - nelieka gilių provėžų, nesutankinama dirva.

Sudvejinti ratai naudojami dirvos purenimo (kultivavimo) darbams, ypač apdorojant dirvą prieš sėją.

Reikėtų nepamiršti, kad kai  traktorius dirba su sudvejintais ratais, oro slėgis papildomose ratuose turėtų būti 0,5-1 bar mažesnis nei pagrindiniuose ratuose.

Išimtis yra tada, kai pagrindinis yra komplektuojamas su žemo slėgio padanga ar padanga skirta kombainams. Tokiais atvejais kreipkitės į mūsų specialistus, kurie jums pateikia visą reikiamą informaciją.

Sudvejintų ratų sistemo

Bandymai parodė, kad sudvejinti ratai buksavimą sumažina 20-36 %, kuro sąnaudas – iki 15 %, o traktoriaus našumą padidina iki 15 %.

Sudvejintų ratų sistemoHD-Standard HD-Plus

Pagrindiniai sudvejintų ratų sistemos privalumai:

• didina eigumą ir stabilumą (pvz., važiuojant drėgna dirva);

• sumažėjus buksavimui, padidėja našumas;

• galimybė greitai sumontuoti ir demontuoti išorinius ratus. Visus 4 ratus galima sumontuoti per 15-20 minučių, o išmontuoti – per 5 minutes;

• garantuotas išorinio rato įtvirtinimo MD-plus sąvaržomis patikimumas (3 – 6 vnt., priklausomai nuo rato dydžio ir traktoriaus galingumo);

• trumpa sąvaržų trauklė neleidžia joms ženkliai pasislinkti net ir tuo atveju, jeigu įtvirtinimas susilpnėja, todėl išvengiama ratlankio apgadinimo ir savaiminio išorinio rato išsimontavimo;

• garantuota išorinių ratų su STARCO GS ratlankiais ir vidinių ratų tarpusavio sąveika, nepriklausanti nuo ratų gamintojo ir traktoriaus modelio.

Sudvejintų ratų sistemo Sudvejintų ratų sistemo
Sudvejintų ratų sistemo

Mes tiekiame sudvejintų ratų sistemas traktoriams ir kombainams su BKT padangomis arba be padangų.

Kai kreipiatės į mus, prašome, patikslinti:

• traktoriaus arba kombaino modelį

• bazinių ratų dydį

• ant kurios ašies norėtumėte sumontuoti ratus (galinės, priekinės ar visus 4 ratus)

• reikiamą sąvaržų vienam ratui skaičių (sąvaržoms skirtų angų skaičių ant vidinio ratlankio).